Proč (ne)mít svého finančního poradce

10. 11. 2016

Potřebuji finančního poradce?
Co mi to přinese?  Také si pokládáte tuhle otázku?

Rád bych se s vámi podělil o svůj pohled na to, dělati si určité věci sám, nebo vyhledat partnera, který mi s tím pomůže.

Když  jsem kupoval šablonu na tyhle  internetové stránky, kupoval jsem hotový výrobek, který hlásal, že za hodinu budu mít web  svých představ .

Věděl jsem, že budu-li chtít, aby ty stránky nějak vypadaly, tak ať je ta šablona jakkoli blbuvzdorná tak je to pro mne nový obor a  buď tomu  budu věnovat  spoustu času, nebo vyhledám někoho s kým v téhle oblasti budu spolupracovat.  Současně jsem věděl, že tohle není jednorázová věc,  a budu-li chtít v této oblasti dlouhodobě  na nějaké úrovni,  budu muset sledovat  věci, které jsou sice důležité , ale nejsou to zrovna věci, které  mne naplňují. Proto je fajn najít si partnera profesionála, který bude sledovat trendy, spolupracovat v této oblasti i s jinými  a společně budeme řešit co má pro tento můj web přínos.

Další přidanou hodnotou je to , že v tuhle chvíli jsem  díky mému internetovému parťákovi, v práci s webstránkami mnohem lepší než na začátku a spoustu věcí  si už udělám sám . A jsem nadšený  z  možností, které mi přináší komunikace s klienty na internetu.  Mám svého kouče v oblasti  mého internetového byznysu  a vím, že sám bych byl v tuhle chvíli otrávený, že se mi tam zase nepovedlo dát správně tu fotku, že ten obrázek je moc velký a že asi nemá smysl ten internet vůbec řešit.

Zadal jsem si do vyhledávače heslo proč mít svého trenéra a jeden z prvních odkazů mi vyjel tento .
Není ničím vyjímečný , ale  vystihuje podstatu  a tak mu udělám reklamu.

Mám svého fitness trenéra ( začínám, takže zatím to není vidět), mám svého trenéra hry na klavír,  mám svého poradce na web, mám svého automechanika, účetního, právníka, byznys mentora.   Dává mi smysl tyhle lidi okolo sebe mít. Pomáhají mi být lepší v oblastech, které jsou pro mne důležité . Velmi pečlivě si je vybírám a jsem  asi náročný klient.

Nemám svého výživového poradce . Mám rád držkovou , kolu a snídaňovou slaninu. K tomu jsem ještě nedozrál. Vím, že bych měl mít, ale nemám.  Nemá zatím ani svého psychologa  ( uvidíme koho budu mít dřív).

Tím chci říci, že není důležité mít svého finančního poradce. Pokud si myslíte, že spolupráce v této oblasti vám nepřinese lepší výsledky, než v tuto chvíli dosahujete,  pokud ve spolupráci s někým dalším nevidíte přidanou hodnotu pro váš život, tak  to nemá smysl ani pro vás, ani pro finančního správce.

Má zkušenost při práci s klienty.

Spolupracuji s klienty, kteří průměrně měsíčně odkládají do budování finančního majetku 15 000 Kč a před zahájením naší spolupráce měli v této složce průměrně 500 000 Kč.
Naprostá většina z nich měla nastavené nějaké své produkty, které většinou fungovali více než 3 roky (většinou déle) a prostě to „nějak jelo“. Průměrně se nám podařilo zvýšit výkonnost portfolia o 2% ( někdy jsme potřebovali spíše přestat hazardovat s rodinnými financemi ve velmi rizikových věcech). Tato 2 % navíc znamenají pro klienty za 5 let 120 000 Kč navíc.

Pro bohatší život

Investujte svůj e-mail a získejte užitečné tipy ze světa financí

Váš e-mail je u mě v bezpečí. Více o ochraně osobních údajů >