O mně? Především o vás

Nepatřím k lidem, kteří rádi hovoří o sobě. Ale chápu, že je důležité se představit. Také bych rád, něco věděl o člověku, se kterým bych měl spolupracovat v oblasti správy svého majetku. To je vlastně cílem celého tohoto webu, představit se. Zde tedy poněkud podrobněji a osobněji.

Z majitele firmy investičním specialistou

Vždycky jsem chtěl podnikat. Lákalo mně být nezávislý na druhých, dělat věci, které mi dávají smysl, vytvářet něco svého. A tak jsem se hned po maturitě pustil do „podnikání“. Začal jsem budovat „sportovní velkoobchod“. Mým prvním sortimentem byly brašny na kola. Neměl jsem auto. Peněz jsem měl tolik, kolik většina čerstvých maturantů. Byl jsem naivní, ale měl jsem sen (obě tyto ingredience jsou pro rozjezd podnikání velmi důležité).

To, co děláte pro svou výplatu, je vaše zaměstnání. To, co děláte se svou výplatou, je váš byznys.

Za 15 let ve světě byznysu jsme se z kluka, který s taškou objížděl obchody a nabízel sportovní potřeby, stal spolumajitelem firmy s 20 zaměstnanci a obratem přes 100 miliónů korun. A pak jsem firmu opustil a přešel do světa financí. Proč? Když jsem v roce 2007 podepisoval daňové přiznání, na kterém byl v kolonce zisk před zdaněním údaj 5 000 000 Kč, na mém osobním účtu byla nula.

A přestože jsem za ta léta vybudoval celkem velkou firmu, nikdo mě nenaučil, jak vydělané peníze používat. Rozumně používat. Tak, aby přispívaly k finanční stabilitě mé rodiny. K bohatšímu a šťastnějšímu životu. Bylo mi 33 let a na vlastní kůži jsem poznal, jak moc mi tyhle informace chybí. Horší bylo, že to nebyla jenom kůže moje, ale taky mých dětí a rodiny.

Jak je to možné? Veškeré vydělané peníze jsem investoval zpět do firmy. Do nového zboží, do nových trhů, do neustálého firemního růstu. Nevyplácel jsem si výplatu, netvořil rezervy – ani osobní, ani firemní. 15 let jsme vytvářeli systém velkoobchodního prodeje sportovního zboží, který fungoval a rostl, až jednou přišel výkyv. Nepřišla zima, naši zákazníci neprodali zboží, které jsme jim dodali, a nebyli schopni nám zaplatit. A tak jsme nebyli schopni plnit naše závazky ani my. A rostly úroky a rostla penále, pravidelné platby za nájmy, výplaty světe div se také nečekaly.

Věřím, že zodpovědný přístup ke svým financím, snaha o vzdělání se v této oblasti přináší vyšší kvalitu života a méně šedivých vlasů. A k tomu se snažím přispět.

Začal jsem se tehdy učit a studovat, jak se svými penězi pracují ti úspěšní. O dobrém směru mě utvrdilo zjištění, že většina bohatých lidí nedosáhla finanční nezávislosti jen tvrdou prací ve svém oboru, ale hlavně smysluplným nakládáním s penězi. Rozkládáním rizika do více směrů. Tvorbou úspor a vyhýbáním se dluhům i za cenu mnohem nižšího růstu.

Postupně rostly mé odborné znalosti, zvětšovaly se zkušenosti. Poznal jsem, že tohle je obor, který mě opravdu naplňuje. Díky vlastní zkušenosti jsem věděl, jak moc jsou tyhle znalosti potřeba, jak moc mi chyběly a jak moc má rodina zaplatila za to, že jsem je tehdy neměl a neměl jsem ani nikoho, na koho bych se mohl obrátit.

Od té doby uplynulo něco přes 10 let. Klienti pozvolna přibývali a dneska jim pomáhám spravovat osobní finanční majetek v celkovém objemu přesahujícím 100 milionů korun. Z toho velkou většinu mám pod vlastní aktivní správou.

Pomáhám klientům zhodnocovat jejich finanční přebytky. Co však cítím jako důležitější je to, že nabyté znalosti a zkušenosti pomáhají nám všem prožít stabilnější a bohatší život.

Ohlasy našich klientů