Ohlasy mé práce

Vztah mezi mnou a klienty je založen na naprosté důvěře. A tak jsem je poprosil, ať o naší spolupráci sami řeknou to, co chtějí a mohou říct.

Velmi důležitá otázka, kterou často dostávám
a kterou si i pokládám, je: „kdo jsou naši klienti“.

 • Jsou to lidé, většinou úspěšní ve svých oborech a dalším společným rysem je to, že mají rádi práci, kterou dělají.
 • Vedle svého „zaměstnání“ jsou často aktivní i v dalších sférách života.
 • Hlavním zdrojem jejich příjmů, který v současné době platí jejich životní úroveň, je jejich práce (ať již zaměstnání nebo podnikání).
 • Jejich primárním cílem velmi často bývá, vytvořit systém práce se svými penězi, který jim umožní postupně ubírat z časové náročnosti svého zaměstnání, bez nutnosti snižování kvality života a cílů, které jsou pro ně důležité.
 • Nehledají řešení, které slibuje „to nejlepší“ zhodnocení.
 • Pro svůj finanční majetek hledají kombinaci ochrany proti vnějším vlivům  a systematického růstu.
 • Velmi silně si uvědomují hodnotu svého volného času.
 • Vnitřně si přejí mít svého „stálého“ praktického lékaře, automechanika, domácího opraváře, právníka, finančního poradce, kterému když zavolají, tak se mohou „spolehnout“ že jejich „problém“ bude kvalitně vyřešen.
 • Na své partnery mají stejné nároky jako na sebe ve svém oboru
 • Očekávají profesionála, který odvádí kvalitní práci, protože je to v jeho DNA, stejně jako v jejich.
 • Nebojí se delegovat, ale současně umí také kontrolovat.
 • Pokud nejsou spokojeni, nebo jim to nedává smysl, umí to říct.
 • Za všech okolností chtějí znát pravdu. Umí ji přijmout.
 • Jsou připraveni za kvalitní služby adekvátně zaplatit.

Zde jsou slova některých z nich:

Lukáš Splavec TELCO engineer at Net Number

S Petrem Durasem vytváříme systém práce s mými penězi, který pro mne funguje.

Mám docela náročnou práci, před rokem a půl se nám narodila dvojčata, mám rád fotbal a trénuju děti. Stojí to spoustu času, ale je to život, který mám rád. Mé přijmy mohu hodnotit jako nadprůměrné . Přesto občas přijdou výkyvy, které jsem řešil spotřebitelskými úvěry. Stojí to spoustu peněz navíc a pro mne čas s vyřizováním, který nemám. S Petrem Durasem vytváříme systém práce s mými penězi, který pro mne funguje. Když se občas podívám na své investiční účty, dává mi to klid. Ted je to tak, že když přijde výkyv, mám kam sáhnout. Do budoucna věřím, že mi peníze, které si dávám stranou, umožní být svobodnější a časem třeba zvolnit pracovní tempo bez nutnosti snížení životní úrovně.

Mgr. Magda Kindlová Ředitelka Mensa gymnázium, Místostarostka Buštěhradu

je velmi spolehlivý a své práci rozumí.

Moje zkušenost s finančním poradcem byla špatná. Petr Duras mě za čtyři roky přesvědčil, že finanční poradce může být slušný člověk, který Vás nikam netlačí. Hodně se ptá, naslouchá a po rozboru situaci dobře zhodnotí. Navrhne řešení, které je srozumitelné i pro laika. Je velmi spolehlivý a své práci rozumí.

Ing. Jan Pavel Experienced IT Business Analyst / Consultant

na naší spolupráci oceňuji především komplexnost a ucelenost nabízených služeb

S prvním setkáním s panem Durasem jsem souhlasil především ze zvědavosti. Ze zvědavosti, zda půjde o dalšího poradce, který klasicky proletí všechny pojistné smlouvy a eventuálně nabídne a sjedná výhodnější, čímž to skončí, anebo zda z toho bude něco více. Pro první schůzce, na níž jsme jen obecně probrali možnosti a portfolio služeb, mi přišlo zajímavé mít možnost slyšet názor zvenčí mimo jiné i na řízení osobních financí a investic. Obzvláště proto, že nějaký způsob řízení osobních financí jsem již měl a zkušenosti s investicemi také. Na naší spolupráci oceňuji především komplexnost a ucelenost nabízených služeb - od pojištění, přes hypotéku, po investice nejen do podílových fondů. Dále pak flexibilitu, umění nabídnout i několik alternativních řešení konkrétních potřeb a požadavků. V neposlední řadě samozřejmě serióznost a již zmiňovaný "názor zvenčí". Kromě vylepšení celkového nastavení osobních financí a investic vnímám i to, že mi naše, již bezmála pětiletá, spolupráce ušetřila nemalé množství času, který bych jinak musel věnovat agendám typu pojištění, hypotéka apod. a zároveň i finančních prostředků. Děkuji Vám.

Ing. Matůš Orbán Senior Business Analyst at MSD

dnes mohu přemýšlet o koupi zajímavých pozemků

S Petrem Durasem spolupracuji od roku 2014. V té době jsem cítil, že je potřeba něco začít dělat s penězi, které se mi leželi na spořícím účtu a stavebním spoření a dát tomu nějaký řád. To co jsem na začátku ocenil, byla snaha o poznání mých potřeb a pochopení toho jak chci se svými penězi pracovat a co mi mají přinést. Výsledkem bylo vytvoření portfolia, které směřuje na mé dlouhodobé cíle (investice na rentu), ale i krátkodobější záležitosti. To co na dnes již pětileté spolupráci oceňuji je snaha o vysvětlení plusů a rizik věcí, které jsou do mého portfolia zařazovány, snaha o to, abych věděl proč tyhle produkty v portfoliu mám, a co mají přinést. I díky tomu, že jsem si začal odkládat, určité, pro mne v tuto chvíli zbytné peníze, na v té době pro mne neurčité krátkodobé cíle, mohu v současné době přemýšlet o koupi pozemků, které se v tuto chvíli objevily.

Manželé Tlapákovi Rentiéři Švýcarsko

U pana Durase jsme investovali naše peníze,

protože nás překvapilo jeho seriózní jednání, rozumný názor na význam peněz a finanční svět.

Ing. Petr Štěpán Obchodní ředitel TZB pro s.r.o.

Petra Durase znám jako klidného a svědomitého profesionála, který rozumí své práci.

Je schopen pečlivě naslouchat, analyzovat a poté navrhnout nejlepší řešení problému. Je jedním z mála lidí, na které se dá vždycky spolehnout.