Víte kdo jako první zdolal Mount Everest?

27. 07. 2020

Víte kdo poprvé zdolal Mount Everest?
„To je ta hora“? Zeptala se Klára .
Tak  ta nám asi neodpoví, pomyslel jsem si s úsměvem. 
Edmund Hillary 1953, odpověděl  Patrik, jako by ta otázka byla pod jeho úroveň.
To je přeci jasné  pokyvovali hlavou ostatní.

Obecně se má za to, že první člověk, zdolal Mount Everest již v roce 1924. Byl jím George  Mallory a po něm do výstupu Hillaryho možná i další. Edmund Hillary se svým šerpou Tenzingem  Norgayem  prokazatelně jako první zvládli nejen fázi výstupu, ale také sestupu.  Jako osudová se v mnoha případech úspěchu jeví  právě fáze sestupu.

Když se nad tím zamyslím jako nad paralelou, tak zvládnutí  fáze sestupu , je  jedním z velkých očekávání  nemalé skupiny našich klientů.

Řada klientů  vybudovala , či jinak nabila ve svém životě velmi zajímavý finanční majetek a jejich očekávání směrem k nám směřuje k tomu, že jim pomůžeme,  spravovat jejich majetek tak, aby přečkal „cokoli“  (včetně koronavirové, inflační, měnové  či jakékoli další potenciální krize). Cítí odpovědnost řádně spravovat rodinné jmění  a dává jim smysl spolupracovat v této oblasti se zkušeným průvodcem. 

Další skupina klientů , plánuje  po velmi úspěšné cestě vzhůru zvolnit, či přesměrovat své aktivity jinam. Věnovat víc času rodině, předávání  zkušeností, či čemukoli jinému.   V oblasti správy finančního majetku, můžeme tuto cestu nazvat  fází sestupu.  A proto se na nás klienti obracejí. Hledají zkušeného průvodce , který se ve svěřené oblasti vyzná a připraví plán jejich cesty. Tak, aby bylo dost jídla,kyslíku a dalšího vybavení pro všechny  po celou dobu ať je „jakkoli“ dlouhá a vládne "jakékoli" počasí.

  

Přečtěte si také

27. 07. 2020
V poslední době narůstá počet individuálních investorů, kteří se zajímají o tzv.udržitelné investování, ekvivalentem názvu je také společensky odpovědné investování (ESG).

Číst celé >

10. 03. 2020
Na základě rozhodnutí vlády České republiky jsou s platností od 10. 3. 2020 18:00 hodiny až do odvolání zakázána všechna divadelní ... CO BUDE DÁL?

Číst celé >

12. 02. 2018

V minulém týdnu se akciový trh opět dostal na první stránky mediálního světa. Výkyvy trhů se vrátily po cca 18 měsících.

Číst celé >

Pro bohatší život

Investujte svůj e-mail a získejte užitečné tipy ze světa financí

Váš e-mail je u mě v bezpečí. Více o ochraně osobních údajů >